Bugun...
Bizi izleyin:OKULLAR KARARLARA GÖRE SALI GÜNÜ BAŞLAYACAK

Tarih: 27-02-2021 10:11:40 Güncelleme: 27-02-2021 10:39:40 + -


Daha önce pazartesi günü başlayacağı duyurulan bazı sınıflardaki yüz yüze eğitim, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında alınacak kararlar nedeniyle, bir gün ertelenerek 2 mart salı günü başlayacağı duyuruldu.


OKULLAR KARARLARA GÖRE SALI GÜNÜ BAŞLAYACAK

Tekirdağ Valiliğinden yapılan yazılı basın açıklamasında yüz yüze eğitimin başlayacağı 1 Mart pazartesi günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı ve akabinde alınacak kararlar nedeniyle okulların 2 Mart Salı günü bu kararlara göre başlayacağı bildirildi.

OKULLARIN AÇILMASI BİR GÜN ERTELENDİ

Tekirdağ Valiliği'nden yapılan açıklamada , "Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.
Bu Kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir. İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabinede yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulamaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti."denildi.

UYGULAMALAR SALI GÜNÜ BAŞLAYACAK

Açıklamada, eğitimle ilgili uygulamalara yönelik pazartesi alınacak kararlar nedeniyle yeni uygulamaların bekleneceği belirtilirken, şunlar kaydedildi: "Kabine toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 20201 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8 ve 12. Sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.
1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Kaynak: Trakya Flaş Haber

Editör: Haber Merkezi

Bu haber 1904 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Kültür Sanat Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇERKEZKÖY
  ÇERKEZKÖY
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇEMOBSAN
  ÇEMOBSAN
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI