Bugun...
Bizi izleyin:AKAY ERZURUMLULAR’A KONUK OLDU

Tarih: 19-12-2018 10:40:00 Güncelleme: 19-12-2018 10:47:00 + -


Çerkezköy Kızılpınar’da Erzurumlu vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Vahap Akay, hizmet süresi boyunca yürütülen belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Akay, daha sonra vatandaşın Kızılpınar’daki taleplerini dinledi…


AKAY ERZURUMLULAR’A KONUK OLDU

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kızılpınar’da Erzurum İlçeleri Derneği’ne konuk oldu. Burada hizmet süresi boyunca yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Akay,“Biz büyük bir aileyiz. Bu bilinçle doğumdan ölüme, her an vatandaşın yanında, derdine derman olmaya çalışan bir belediyecilik anlayışıyla hizmet ettik. Bu anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.   

 

PARTİ ROZETİMİ ÇIKARDIM

2014 seçimleri öncesinde ‘Çerkezköy Sevdası’ diyerek bir yola çıktığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Belediye kapısından içeri girerken parti rozetimi çıkardım ve herkesin Belediye Başkanı olacağımı söyledim. Görev sürecim boyunca herkese eşit ve ortak hizmet etme anlayışıyla çalışmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kentimiz 81 ilden göç alıyor. Bu vatandaşlarımızı Çerkezköylülük bilinci ile ortak hemşericilik anlayışında buluşturmaya gayret ettik. Bizler işimiz, aşımız için bu topraklarda buluştuk. Çerkezköylülük bilincini oluşturmak ve kültürümüzü yaşatmak adına hepimizin üzerine büyük sorumluluklar düşüyor” ifadelerini kullandı.

NELER YAPILDI

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkanı Vahap Akay, “Kapalı Pazar Yerini açtık. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Kültür Merkezi temelini attık. Kentimize yeşil alanlar oluşturduk. Parkları tekrar vatandaşlarımızın kullanımına kazandırdık. Cesaretle altyapı çalışmalarına başladık. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde Kavakdere ıslah çalışmalarını tamamladık. Kentimizde eğitim açığının kapanması için elimizden gelen tüm imkanları sonuna kadar kullandık. Çerkezköy’de adım adım, sokak sokak hizmet ettik. Belediye ile vatandaşlarımızı buluşturmakla ilgili sorumluluklarımızı da yerine getirdik. İyi günde kötü günde vatandaşımızın yanında olduk. Milli Bayramlarda Çerkezköy’ü bir araya getirecek çalışmalar gerçekleştirdik. Her an vatandaşımızın yanında olmaya çalıştık” diye konuştu.

KIZILPINAR’IN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK

Kızılpınar Mahallemizde yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Biz göreve geldiğimizde Kızılpınar’ın içme suyu hattı yapılmış fakat yollar onarılmamıştı. Bir karar vermek zorundaydık. Ya kolay yolu seçip bozuk yolları onaracaktık. Ya da zor yolu seçip Kızılpınar’ı yıllardır görmezden gelinen altyapı sorunundan kurtaracaktık. Biz zor olanı seçtik. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte 84 kilometre kanalizasyon, 4 kilometre de yağmursuyu hattı yaptıktan sonra 240 sokak ve 17 caddede yol ve kaldırım çalışmalarını tamamlama noktasına geldik. Kızılpınar Mahallemiz’in çehresini değiştirdik” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇILACAK

Kızılpınar Mahallesi’nde Kocameşe Piknik Alanı’nda revizyon çalışmalarının gerçekleştirildiğini ve vatandaşların kullanımına açıldığını sözlerine ekleyen Başkan Vahap Akay, “Büyükşehir Belediyemizin 11 ilçeye 11 okul projesi kapsamında Kızılpınar Mahallemize 21 derslikli bir okul kazandırdık ve adını da Mustafa Kemal Ortaokulu koyduk. Yeni okul alanları oluşturduk. Eski belediye binasında Jandarma Noktası oluşturduk. Kapalı Pazar Yeri yaptık. Yeni Pazar yerimiz önümüzdeki ilk Pazar da hizmete girecek.” diye konuştu.

SEÇİM KAMPANYASI DAHA BAŞLAMADI

Ülkemizin 2019 Mart ayında seçime gideceğini anımsatan Başkan Vahap Akay, “Önce bir aday adaylığı, sonrasında da adaylık süreci yaşanacak. Henüz seçim kampanyası başlamadı. Diğer adaylar Çerkezköy’e daha iyi hizmetler yapacaklarını anlatacaklar. Benim önceliğim kalan 6 aylık görev sürem boyunca devam eden işlerimizi tamamlamak olacak. Sonrasında, yarınlara dair hayallerimizi, sizlere sorduğumuz sorulara verilen cevaplar ile oluşturacağımız seçim beyannamemizi ortaya koyacağımız bir süreci yaşayacağız” dedi.

BANKA ŞUBESİ İSTEDİLER

Akay konuşmasının sonunda Kızılpınarlı vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Kızılpınarlılar, mahallenin birçok ilçeden çok nüfusa sahip olmasına rağmen banka şubesi, noter gibi hizmetlerin olmamasından yakındı. Daha sonra Başkan Akay, programı organize eden Süleyman Derin ve Kızılpınar Erzurum ilçeleri dernek yöneticilerine teşekkür ederek, buradan ayrıldı.
Kaynak: Trakya Flaş Haber

Editör: Haber Merkezi

Bu haber 24784 defa okunmuştur.

Turan Çetintürk / 27-12-2020 19:45:00

Lütfü avcı bey efendiyi çocukluğumdan beri tanıyorum. ki çocukluğumuz hep beraber geçti bir ekmeği beraber bölüşerek yerdik. Lütfü avcı çok özel bir karaktere sahip yani onu anlamak için onun gibi dürüst onun gibi vatan bayrak ve dava sevdalısı olmak gerekiyor. dürüstlüğün den taviz vermeyen mert doğru olmayı ilke edinmiş bir insan. inşallah bu kutlu yolda yönetimde yönetim olarak başarılı ve Çerkezköy halkı için başarıya imza atarlar..

soner çiçek / 27-12-2020 18:54:00

cok degerli lutfu abim Rabbim insallah her zman yardimcin olur bu ciktigin yolda biz seni sevioruz icten ve samimi birisin bu davaya gonul verdin yolun acik olsunFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇERKEZKÖY
  ÇERKEZKÖY
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇEMOBSAN
  ÇEMOBSAN
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI